|
|
|
|
Wat is 'Oorlogsliefdekind' in het Indonesisch? |
|
Blog -
Community
|
|
door: Jean Hellwig
|
|
Een jaar geleden hebben we het woord 'oorlogsliefdekind' uitgevonden en nu is het een begrip aan het worden. Het woord is nieuw, maar de mensen waar het over gaat bestaan al lang: kinderen die geboren zijn uit oorlogsliefdes.
We hebben veel positieve reacties gekregen op het woord. De oorlogsliefdekinderen zelf, jarenlang in de schaduw van een onbenoemd taboe, waarderen dat het woord onderstreept dat ze geboren zijn uit liefde, en niet uit geweld of machtsmisbruik. Liefde in tijden van oorlog, daat gaat het hier om.
De term liet zich makkelijk vertalen in het Engels: warlovechild. Vandaar dat wij nu te vinden zijn zowel onder www.oorlogsliefdekind.nl als onder www.warlovechild.org. Maar wat wordt de term in het Indonesisch? Een eerste vertaling leidt tot 'anak percintaan di masa perang'. Maar daar zit wel erg weinig poezie in. En een website-adres www.anakpercintaaandimasaperang.id lijkt me ook niet het makkelijkst om in te typen.
Dus: wie heeft er een goed idee?? Reageer! Wie weet maken we er nog een leuke prijsvraag van!
Jean Hellwig
|
Plaats reactie
|
|
Tuan Papa te koop!
De documentaire Tuan Papa over oorlogsliefdekinderen, hun vaders en hun moeders is verkrijgbaar op dvd. Bestel hem nu hier voor slechts € 14.95 !
Verhalen
Recente toevoegingen aan zoektochten
-
Malang
(16 uur geleden)
Hallo, mijn naam is Farrah Robberecht. Ik ben woonachtig in Malang en ken ook Lawang erg goed. Als ...
-
kleinkinderen van Soey Liong Liem
(3 dagen geleden)
Weet u iets meer over het familielid dat werkt in hotel Preanger? Een naam of een functie? Moet maa...
-
u zoektocht
(8 dagen geleden)
Er komen een aantal liem's voor in het stamboomboek van mijn vriend, meeste zijn geboren in indones...
-
Rein (Reinder) Feenstra van Terschelling
(18 dagen geleden)
Hallo,
Ik heb even een klein onderzoekje naar Reinder Feenstra gedaan, en ben er achter gekomen...
-
Feenstra foto's
(18 dagen geleden)
Hallo Eric.
Misschien heb ik nog wat meer uit de Feenstra familie, mijn Beppe was Akke Reins F...
-
CAROLINA ELEONORA (NOORTJE) AUGUSTINA Geeraths
(23 dagen geleden)
Ingezonden dinsdag, 07 juni 2011 door Klara
Ik ben voor mijn vader op zoek naar zijn biologische...
-
contact
(24 dagen geleden)
Beste Ed,
zojuist heb je dit bericht geplaatst op de website. Als je wilt, kun je me bellen voor o...
-
Wie kan meer vertellen?
(24 dagen geleden)
Ik wil nog niet breed gaan zoeken. Ik zou eerst informatie die wellicht hier in Nederland voorhande...
|
Reacties
cinta yang terlahir diantara antara benua.
atau;
anak dari satu rasa satu kasih
Misschien is Anak Samudra, kind van de oceaan, een idee.
Zo refereer je aan de enorme afstand die bestaat uit de tijdloze watermassa van de oceaan.(Tijdloos is goed, dat betekent dat het nooit te laat zal zijn om elkaar in het hart te sluiten.)
En zie ook onderstaande informatie:
Samudra is a Sanskrit term for "ocean", literally the "gathering together of waters" (saṃ- meaning "together" and -udra meaning "water".
Samudra betekent samenloop (van wateren) en oceaan.
Een harte-groet!
www.buahcintadalamperang.id
www.buahkasihdalamperang.id
Is dit iets wat er op lijkt ?
Heb 't woord "anak" ( kind) hier niet gebruikt.
sejarah percintaan sewaktu perang
sepesepe.id ??????????????